نارسایی دریچه سه تایی – آیا جراحی دریچه قلب ضروری است؟

نارسایی دریچه سه حلقه ای هنگامی شروع می شود که یک یا چند از سه برگچه سوپاپ بسته نشوند.

در ادبیات پزشکی ، نارسایی عضله سه شکمی به عنوان بی کفایتی عضله سه عضله و نارسایی عضله سه عضو ذکر شده است ، اما معمولاً به عنوان دریچه قلب نشت شده ذکر می شود.

خوشبختانه ، بیشتر دریچه های عضله سه ریه به درمان احتیاج ندارند. آنها به مراحل علائم حاد پیش نمی روند. تا کنون ، اکثر افراد مبتلا به این اختلال دریچه ای زندگی خود را ادامه می دهند و هرگز از سوپاپ سه دریچه سوf عملکرد خود نمی دانند.

نارسایی سه تایی معمولاً به دلیل اختلالات قلبی ایجاد می شود که بطن راست را بزرگ می کند ، زیرا با بزرگ شدن بطن راست ، دریچه سه تایی کشیده می شود و باعث بروز نارسایی مجدد می شود.

با این حال ، به ندرت ، ضربان ساز و دفیبریلاتور عوارض استخراج هترین متخصص قلب در مشهد سرب می توانند باعث نارسایی شدید دریچه سه لایی شوند. سرب ها می توانند در برگچه های دریچه گیر کرده یا با گذشت زمان به یکی از بروشورها بچسبند.

وقتی سرب یا لیدها استخراج می شوند ، دریچه می تواند به شدت آسیب ببیند و این امر به جراحی قلب باز برای ترمیم آسیب ضروری است. بعضی اوقات شیر ​​به قدری آسیب دیده که تعمیر نمی شود. در این موارد ، به جراحی تعویض دریچه نیاز است.

در بسیاری از مواقع آسیب دریچه قابل شناسایی نیست تا زمانی که بیمار به شدت علامت دار شود. غالباً بیماران مبتلا به نارسایی عضله سه تکه (TR) دچار تپش های گردن می شوند و گاهی اوقات ، بسته به شدت ورم مجدد ، نواحی بزرگ پیازی در رگهای گردن دیده می شود.

علائم دیگر می تواند پیشرفت سریع ضعف تا نقطه دشواری ایستادن باشد. احتباس مایعات در معده ، پاها و اندام تحتانی. نفس نفس افتادن غش کردن فیبریلاسیون دهلیزی یا بال زدن ؛ و حتی نارسایی احتقانی قلب.

اگر هرکدام از این علائم را تجربه کردید ، خود را به پزشک یا کلینیک اورژانس برسانید. پس از گرفتن شرح حال ، دکتر شما با استتوسکوپ به قلب شما گوش می دهد.

اگر نشتی دریچه قابل توجهی دارید ، سوفل به گوش می رسد. این سوفل ، صدای “فراگیر” ، به دکتر هشدار می دهد که نیاز به آزمایشاتی برای تعیین شدت اختلال دریچه قلب شما وجود دارد.

به احتمال زیاد شما به یک متخصص قلب ، پزشکی متخصص اختلالات قلبی و بیماری ها ارجاع می شوید. متخصص قلب و عروق کل آزمایشات را در اختیار دارد تا به او کمک کند تا دقیقاً قلب شما را تشخیص دهد.